Odchudzanie z trenerem – czy warto?

Czy warto trenować z własnym trenerem personalnym? – takie pytania zawsze pada z ust osoby, która jeszcze nigdy nie próbowała takich treningów i nie wie od czego je zacząć.

O tym czy warto zdecydowanie należy przekonać się osobiście. Przede wszystkim trener personalny taki jak ja, pomaga w dostrzeganiu najczęstszych błędów, ale również jest odpowiedzialny za efekt końcowy sesji treningowej. Jego zadaniem jest stworzenie dokładnego planu treningowego, nieustanne motywowanie do wykonywania zadań, a także sprawdzanie poprawności wykonywanych ćwiczeń (szczególnie pod względem technicznym). Ponadto atutem indywidualnego treningu z trenerem jest to, że możesz zadać dodatkowe pytania w trakcie ćwiczeń, zmienić swój dotychczasowy sposób odżywania na zdrowszy (i zrobić to o wiele skuteczniej niż samodzielnie), a także większa motywacja i kontrola nad działaniami, co sprzyja wypracowaniu nawyku determinacji.

Rozpoczęcie treningu z doświadczonym trenerem personalnym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które od wielu miesięcy nie mogą zmotywować się do aktywnego trybu życia, nie wiedzą jak go zacząć lub czują, że potrzebują przemyślanych działań, wsparcia i zmian w swoim życiu. Trening z indywidualnym trenerem personalnym to również gwarancja dyskrecji, a także realna pomoc, która jest bardzo skuteczna. Podczas zajęć możesz nie tylko upewnić się czy prawidłowo wykonujesz wszystkie zalecone ćwiczenia, ale również skorzystać z bogatego doświadczenia trenera i poprosić go o przygotowanie planu treningowego lub zasugerować swoje propozycje zmian.