Aminokwasy, a odchudzanie

W codziennej diecie sportowca bardzo ważną rolę odgrywają aminokwasy, które biorą czynny udział w procesie budowania masy mięśniowej.

Właśnie dlatego dla wielu sportowców są niezbędnym elementem codziennej diety. Ich rolą jest to, że silnie działają antykatabolicznie, dzięki czemu chronią w odpowiedni sposób mięśnie. Ponadto aminokwasy dostarczają białek organizmowi, dlatego w diecie każdego sportowca są niezastąpione. Wielu z nich wybiera najczęściej aminokwasy rozgałęzione BCAA, które powodują, że masa mięśniowa o wiele szybciej jest budowana. Dodatkowym atutem są wydajne treningi na siłowni, dlatego nic dziwnego, że wielu sportowców docenia ten rodzaj aminokwasów za skuteczność i szybkie działania. Ponadto aminokwasy BCAA wpływają również na produkcję insuliny i wydzielanie hormonu wzrostu, dlatego są stosowane najczęściej w dyscyplinach sportowych wymagających większego wysiłku fizycznego.

Stosowanie aminokwasów pomaga nie tylko w uzyskaniu lepszego samopoczucia, ale sprzyja też większej wydolności organizmu podczas intensywnych sesji treningowych. Właśnie z tego powodu warto docenić rolę aminokwasów w codziennej diecie i jednocześnie pamiętać, że aminokwasy egzogenne należy regularnie uzupełniać. Wybierając aminokwasy dla siebie należy zwrócić uwagę na zawartość tzw. czystych aminokwasów, ich rodzaj, rozpuszczalność w wodzie, a także formę przyjmowania, którą należy dobrze przemyśleć. Wybierając aminokwasy zwróć uwagę na to, jaki stosunek względem siebie mają poszczególne aminokwasy, ponieważ ta kwestia jest jedną z najważniejszych.